Статус уповноваженого експортера як реальний механізм збільшення експорту продукції вітчизняних виробників до ЄС – результати першої міжнародної конференції.

conf 18.02 118 лютого Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України спільно з Українською асоціацією бізнесу і торгівлі (UBTA), Асоціацією експортерів та імпортерів «ЗЕД», також Координаційною радою з виробничо-логістичних питань провели першу міжнародну конференцію з питань діяльності авторизованих експортерів в онлайн форматі.

Захід об’єднав урядовців ключових міністерств та відомств України, представників бізнес асоціацій, міжнародних партнерів, а також більше 150 вітчизняних експортерів, які націлені на подальший розвиток торгівельних відносин з ключовим для України партнером – Європейським Союзом.

У вступному слові Віце-прем’єр-міністр-Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський зазначив, що розвиток експорту до ЄС та підтримка вітчизняних виробників-експортерів, які представлені на цьому ринку, залишається одним із пріоритетних завдань міністерства.

«Для нас статус «авторизований експортер» - це зразок відданості промисловому зростанню України, це втілення ідеї європейської інтеграції та визнання нашої продукції на висококонкурентному європейському ринку», - зауважив Олег Уруський.

Тарас Качка,conf 18.02 4 заступник Міністра економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства, Торговий представник України, звернув увагу, що питання авторизованих експортерів дуже сильно вкладається в промислову політику Європейського Союзу, який говорить про відкриту стратегічну автономію підприємств, про те, що виробничі ланцюги мають бути максимально близькими до ЄС.

«Я дуже радий, що історія зі статусом авторизованого експортера, яка ще декілька років тому видавалась суто теоретичною, перейшла в площину практичної реалізації. Через місяць, 16-17 березня, відбудеться промисловий діалог між Україною і Європейським Союзом. Будемо говорити і про промислові стратегії ЄС та України, про кліматичні зміни та про посилення виробничої кооперації. Розвиток інституту авторизованих економічних операторів в цьому контексті надзвичайно важлconf 18.02 5ивий», - зазначив Тарас Качка.

Юрій Петровский, заступник Міністра з питань європейської інтеграції Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, вважає, що в перспективі статус авторизованого експортера зможуть отримати декілька тисяч українських експортерів, що співпрацюють з європейськими партнерами. «Робота тільки починається, зараз такий статус мають 272 підприємства. Їх кількість буде і повинна зростати, адже це підприємства, які чудово себе зарекомендували не лише в Україні, але й на міжнародних ринках», - впевнений він.

 

Дмитроconf 18.02 3 Лось, голова правління Української асоціації бізнесу і торгівлі (UBTA), звернув увагу присутніх на можливості та виклики, які стоять перед вітчизняними експортерами в контексті нарощення їх присутності на європейському ринку. В першу чергу на ризики, пов’язані із впровадженням Європейського зеленого курсу (Green Deal). «Ці питання стосуються всіх без виключення ключових галузей економіки – виробників аграрної та хімічної продукції, металургів, представників будівельної та цементної галузі тощо. Якщо ЄС введе додатковий тариф, то продукція вітчизняних виробників може стати неконкурентною в Європі. Ми неодноразово зверталися до офісу Віце-прем’єр-міністра Ольги Стефанішиної, до Прем’єра Дениса Шмигаля, з нашим бачення можливого подолання ризиків для експортерів в контексті Зеленого курсу і раді, що урядовці готові прислухатися до голосу бізнесу» - зазначив голова правління UBTA.    

Лише спільна позиція експортерів, профільних бізнес-асоціацій, уряду та законодавчої гілки влаconf 18.02 2ди сприятиме посиленню позиції української бізнес спільноти в ЄС та вирішенні низки виробничо-логістичних проблем, що стоять наразі перед експортерами, резюмує Сергій Свистіль, голова Координаційної ради з виробничо-логістичних питань.

В конференції прийняли участь 15 доповідачів від Мінстратегпрому ,Мінфіну, Мінінфраструктури, ДМСУ, провідних бізнес-асоціацій і представників бізнесу, отримано більше 200 запитів з проблемних питань та пропозицій щодо подальшої підтримки експортної діяльності.

За результатами конференції буде сформована консолідована позиція експортерів, щодо основних проблемних моментів, які виникають у бізнесу в процесі оформлення та використання статусу авторизованих експортерів, яка в подальшому буде донесена до відома ключових міністерств та відомств.